HaberlerİranOrtadoğu

Uzmanlar Meclisi’nden seçim bildirisi

Nizamın Maslahatını Teşhis Konseyi bugün bir bildiri yayınlayarak tüm Cumhurbaşkanlığı adaylarını Anayasayı Koruma Konseyi’yle (AKK) en iyi şekilde işbirliğinde bulunmaya ve ellerindeki delillerini AKK’ye sunmaya çağırdı.

Nizamın Maslahatını Teşhis Konseyi söz konusu bildirisinde, İran halkının 10. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine geniş ve emsalsiz katılımının bu ülke halkının İslam İnkılâbı ve İran İslam Cumhuriyeti’nin Kurucusu İmam Humeyni’nin(ks) ideallerine bağlılığının bir göstergesi olduğu ve aynı zamanda İslam İnkılâbı Rehberi’nin çağrılarına bir “lebbeyk” niteliği taşıdığını vurguladı.

Nizamın Maslahatını Teşhis Konseyi bildirisinin devamında, halkın bu seçimlere olan muhteşem katılımı ve İslam İnkılâbı Rehberi Ayetullah Hamenei’nin âlimane ve yol açıcı konuşmalarından dolayı teşekkürlerini ifade ederek, Cumhurbaşkanlığı adayları başta olmak üzere herkesi kanunlara uymaya ve seçime ilişkin şaibelerin giderilmesi için Anayasayı Koruma Konseyi’ne başvurarak en iyi şekilde işbirliğinde bulunmaya çağırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Mayıs 2021 (20) içerik yüklenmiştir.