HaberlerİranOrtadoğu

Vahdet Haftası dostluk ve kardeşlik kaynağıdır

İslami şura meclisi başkanı vahdet haftasının başlamasından dolayı tebriklerini bildirerek bu haftayı tüm Müslümanlar ve İran milleti için vahdet, dostluk ve kardeşlik kaynağı olarak niteledi.

İran İslam cumhuriyetinin kurucusu İmam Humeyni, yüce İslam peygamberi Hz. Resulü Ekremin veladet yıl dönümünü vahdet haftası olarak adlandırdı.

İslami şura meclisi başkanı Ali Laricani, yaptığı açıklamada yüce İslam peygamberinin tüm insanlık için vahdet kaynağı sayıldığı zira İslam ve İslam dininin hayat verici kurallarının insanların fıtri taleplerinin tecellisi ve Müslümanları bir birine bağlayan vahdet bağı sayıldığını söyledi.

İslam fırkaları arasında tefrika için müsait bir ortamın bulunduğu mevcut dönemde Müslümanların vahdet oluşturmasının bir nevi asla dönüş sayıldığını belirten Laricani, İslami İran güvenlik ve istihbarat güçlerini eli kanlı terörist başı Abdulmalik Rigi’yi tutukladıkları için takdir ederek Rigi terör güruhunun değersiz bir konumda bulunduğu ve İran’ı güvenlik açısından çökertmek peşinde olan Amerika’nın bu terör çetesini işe aldığını belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Ocak 2022 (28) içerik yüklenmiştir.