Haberlerİranİslami VahdetOrtadoğu

Vahhabiler, İslami Vahdet’i baltalamaktadır

İran’ın Kum kentinde yer alan Dini İlimler merkezinin ulemalarından Hüccetüislam Tebesi, Vahabilerin ve Selefilerin planlı bir şekilde Şii ve Sünni mezhebini yok etmeyi hedeflediklerini açıkladı.

‘Vahabiler ve Selefiler açısından Nebevi sünnet’ başlığı ile düzenlenen bilimsel bir oturumda konuşan Hüccetülislam Tebesi, Vahabilerin ortaya çıktıkları ilk günden itibaren Nebevi siyer ve sünnet ve ayrıca Hz. Ali (sa)’nın faziletleri ile ilgili hakikatleri gizleyerek Kadir-i Hum gerçeği ve Ehl-i Beyt’i (sa)’nın mübarek varlığının sıcaklığının müslümanlara ulaşmasını engellemeye çalıştıklarını kaydetti.

Selefilerin ve Vahabilerin Şii müslümanlara iftiralarda bulunduğunu kaydeden Tebesi, bazen bu iftilarların şiddet ve cinayetle birlikte olduğunu ve amacının Şii ve Sünni mezhebini yok etmek olduğunu vurguladı.

Vahabilerin, Ehl-i sünnet alimlerinin Hz. Ali (sa)’yı övmelerine tahammül edemediklerini hatırlatan Tebesi, gerçekte bu yobaz ve sapık zümrenin İslamiyet’ten hiç bir şey anlamamış küçük bir azınlık olduğunu, bu gün Şiisi ve Sünnisiyle dünya Müslümanlarının, Vahabilerin islam dışı uygulamalarından beri ve uzak olduğunu ve bu güdümlü cahil zümrenin islam dünyasına inanılmaz zararlar verdiğini sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 29 Mart 2020 (36) içerik yüklenmiştir.