FilistinHaberlerOrtadoğu

Vasfi Kubha: Filistin halkının sabrı tükendi

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Vasfi Kubha, Filistinlilerin Siyonist hedeflere yönelik saldırılarında artış görülmesinin işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin artan ihlallerine misilleme niteliğinde olduğunu söyledi.

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan Kubha, Filistin Yönetimi’nin işgal rejimiyle yürüttüğü müzakerelerin gölgesinde işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin neredeyse her gün gerçekleştirdiği ihlallerin Filistin halkının sabrını tükettiğini belirtti.

“Filistin halkının işgalciye işlediği cinayetler nedeniyle gül vermesi beklenemez” diyen Kubha, Filistin halkının kendini savunduğunu ve işgale karşı direnişin meşruluğunun semavi dinler ve uluslararası anlaşmalar tarafından kabul edildiğini söyledi.

Filistin halkının işgal rejimiyle yürütülen müzakerelerin hayır getirmeyeceğinin farkında olduğunu ifade eden Kubha, sözde barış adına yirmi yıl süren müzakerelere rağmen başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin devletinin hâlâ kurulamadığına ve müzakereler yoluyla kurulamayacağına dikkat çekti.

Hamas lideri, Batı Yaka’daki yönetimin özgürlükleri kısıtladığını ve müzakerelere karşı çıkan muhalif sesleri susturduğunu bildirerek, Filistin Yönetimi’nin ve güvenlik güçlerinin bazı faaliyetlere göz yummasının ise göz boyama amacını taşıdığını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Temmuz 2021 (21) içerik yüklenmiştir.