Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Vasfi Kubha, İşgal Zindanlarındaki Durum Hakkında Bilgi Verdi

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Batı Yaka’daki liderlerinden ve eski bakanlardan Vasfi Kubha, Filistinli esirlerin işgal rejimi cezaevleri idaresinin yaptırımlarına karşı direnmeye karar verdiklerini belirterek, esirlerin mücadelelerine geniş bir şekilde destek verilmesi çağrısında bulundu.

Hapis cezasının bitmesi üzerine Çarşamba günü işgal güçlerince serbest bırakılan Kubha, yayınladığı mesajda, işgal rejimi cezaevleri idaresinin özellikle Hamas üyesi esirlere yeni yaptırımlar uygulamaya başladığını ve esirlerin buna karşı çıktıklarını ifade etti.

Kubha, işgal rejimi zindanlarında tutulan Filistinli esirlerin kaybedecek bir şeyleri kalmadığını düşündüklerini ve lisan-ı hallerinin “Kesilmiş koyunu derisinin yüzülmesi acıtır mı?” dediğini söyledi.

Esirlerin aşamalı olarak açlık grevi eylemi gerçekleştirmeye hazırlandıklarını bildiren Kubha, 7 Nisan’da esir liderlerinden sekizinin açlık grevine başlamasının kararlaştırıldığını fakat açlık grevinin başlangıcının 11 Nisan’a ertelendiğini açıkladı.

Açlık grevinin işgal rejimi cezaevleri idaresi üzerindeki baskıyı artıracağına işaret eden Kubha, esirlerden birine herhangi bir şey olması halinde cezaevlerinde patlama yaşanacağını kaydetti.

Esirlerin mücadele için büyük çapta hazırlıklar yaptığına işaret eden Kubha, esirlerin morallerinin yüksek olduğunu ve açlık grevine başlayan ilk grupta yer almak için yarıştıklarını söyledi.

İşgal rejimi cezaevleri idaresinin önlem olarak esir hareketi liderlerinden bazılarının yerlerini değiştirdiğini kaydeden Kubha, özellikle Hamas üyesi esirlerin işgal rejimi zindanlarında büyük baskılara maruz kaldıklarını bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (17) içerik yüklenmiştir.