İslami Davet

“Velayet-95” tatbikatının son aşamasında deniz kuvvetleri teçhizat testi yapıyor

26 Şubat 2017 17:47

İran İslam Cumhuriyeti Deniz kuvvetleri komutanı, İran deniz kuvvetleri deniz altı, deniz üstü birimlerin bu tatbikat sırasında kendi asli görevlerini yerine getirdiğini söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti Deniz kuvvetleri komutanı Amiral Habibullah Seyyari, bugün “Velayet 95” tatbikatının başlaması direktifini verdikten sonra basın mensuplarına tatbikatın hedefleriyle ilgili açıklama yaptı.

Amiral Seyyari, bu tatbikatta İran’ın güney doğusunda yer alan Mekran kıyılarının baştan başa koruması amacıyla İran deniz kuvvetleri özel birlikleri ve komandolarının boy gösterdiğini ve yeni taktikleri geliştirmeye çalışacaklarını bildirdi.

Bu tatbikatta, İran ordusu stratejik deniz kuvvetleri uçuş birimlerinin de yer aldığını belirten İran İslam Cumhuriyeti Deniz kuvvetleri komutanı Seyyari, tatbikatta ayrıca, İran ordusunun kendi yerli imkanları ile ürettiği modern radarlar, yeni savunma sistemleri ve savunma sistemlerinin test edileceğini belirtti.

İran Ordusu Deniz Kuvvetleri’nce planlanan “Velayet-95” isimli deniz tatbikatı, bugün sabah saatlerinde Deniz Kuvvetleri Komutanı Tuğamiral Seyyari tarafından “Ya Zehra” şifresinin duyurulmasıyla İran’ın güneyindeki uluslararası sularda başlatıldı.

Hürmüz Boğazı, Umman Denizi ve Hint Okyanusu’nu kapsayan bir coğrafyada gerçekleşen Velayet-95 adlı büyük tatbikatta, deniz birliklerinin düşmanlara karşı savunma kapasitesi ve İran yapımı yeni deniz teçhizatlar ve yerli sistemler denetlenecektir.

“Velayet-95” tatbikatının son aşamasında deniz kuvvetleri teçhizat testi yapıyor Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık