HaberlerİranOrtadoğu

Velayet-i Fakih, İnkîlab’ın güvenli limanıdır

İslami Şura meclisi başkanı Ali Laricani İran halkının yabancılar karşısında tek ses, tek yumruk olduğunu söyledi. “Üniversiteler İlim araştırma cihadı”nın kuruluş yıldönümü münasebetiyle, İlim araştırma cihadı üyesi bazı öğretim üyelerine hitaben yaptığı konuşmasında, İran’da seçim sonrası yaşanan olaylara işaret eden Laricani,

“Seçim sonrası bir takım görüş ayrılıkları kendini göstermiştir. Düşmanlar bu görüş ayrılıklarından yola çıkarak, kamuoyunu yönlendirmeye, kaos oluşturmaya çalıştılar. Fakat, düşmanlar bilmelidir ki, İran halkı görüş ayrılıklarına rağmen, yabancılar karşısında birlik ve beraberliğini korumakta, tek ses ve tek yumruk olmaktadır. İslami uyanış ve İslami bilinçlenme olduğu sürece, hiçbir güç, İran’a saldırmaya cesaret edemez” dedi.
İslami Şura meclisi bşakanı Ali Laricani, İslam inkılabından sonra geçen 30 yıl içerisinde velayet-i fakihin, İslam inkılabının güvenli limanı olduğu ayrıca yabancı baskılar karşısında direniş ve toplumun vahdet unsuru olduğu hatırlatması yaparak, “İslam inkılabının ilk dönemlerinde yaşanan krizleri, rahmetli İmam Humeyni’den başka kimse çözememişti” diye konuştu.

İslami Şura meclisi başkanı Ali Laricani, Amerika’nın Filistin planına işaretle de, “bunlar, Filistin halkını 1948’e kadar yaşadıkları topraklardan atarak, Yahudi devletini kurduklarını sanıyorlar. Yahudi devleti diktatör bir rejimdir ve Filistin halkının geri kalan kısmını da mülteci durumuna düşürmek, Kudüs’ü kendi başkenti yapmak istiyor ” dedi.
Amerikan başkanı Barack Obama’nın Müslümanlarla, Siyonistler arası uzlaşma planına işaretle “Müslümanlarla Siyonistlerin arasında uzlaşma sağlanması, ilişkilerin normalleştirilmesi planı tamamen bir saçmalık, büyük bir faciadır. Her şeyden önce Filistin halkının hakları göz ardı edilmektedir ” diye konuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 12 Mayıs 2021 (19) içerik yüklenmiştir.