HaberlerİranOrtadoğu

Velayet-i Fakih’i savunmak için her daim hazır olunmalıdır

Ayetullah uzma Nuri Hemedani Meşhed Camileri cemaat imamları ve dernek başkanları sempozyumunda yaptığı konuşmada şunları söyledi: İnkılab öncesi halkın uyandırılarak, zalim Şah rejimine karşı mücadele edilmesi için halkı teşvik ederek meydanlara döken ruhani ve tebliğcilere şimdi de aynı şekilde İslam İnkılabının değerlerini korumak ve Velayet-i Fakih’i savunmak için önemli sorumluluk düşmektedir.

İslam Dininde İmametin çok yüce bir konumu vardır ve gerçekte bu Dinin esas ve masum, pak Ehl-i Beyt’in (aleyhimu’s selam) muhabbetidir.

Ayetullah uzma Nuri Hemedani, Allah’ın imameti İslam ümmetinin ekseni olarak karar kıldığına işaret ederek şöyle devam etti: İmamet’in Mead, Nübüvvet ve Tevhit’le irtibatı vardır ve onsuz insanın hiç bir ameli kabul edilmez.

Ayetullah uzma Nuri Hemedani şöyle devam etti: Masum İmamlar (aleyhimu’s selam) bozuk ve fesat kudretlerin ortadan kaldırılması ve yerine İmamet esası üzerine İslam düzeninin kurulması için çaba sarf ettiler. Hz. Fatımatu’z Zehra (Allah’ın selamı onun, babasının, eşinin ve çocuklarının üzerine olsun) Vilayet ve imamet yolunun şehidesidir.

İslam Dininde hiç bir gruba ulema kadar önem verilmemiştir. Bunun mukabilinde de hiç bir grubun vazifesi ulema kadar ağır değildir.

Ayetullah uzma Nuri Hemedani sözlerini şöyle tamamladı: Allah bizim zamanımızda İmam Humeyni’ye (r.a) çok seçkin bir fakih, hemaset yaratıcı arif, zaman ve mekanı tanıyan, mazlumların feryatcısı, kudretli mücahit olarak çok başarılar ihsan etmiştir. İmam Humeyni, tüm zorba düzenler tarafından desteklenen tağut düzenini yıkarak müslümanlar ve Mustazafların tarih boyunca arzusunu çektikleri İslam Hükümetini kurmuştur.

Başa dön tuşu
Bugün 10 Ağustos 2022 (15) içerik yüklenmiştir.