HaberlerİranOrtadoğu

Velayeti: ABD’nin Irak ve Suriye’deki yenilgileri sürecek

İslam İnkılabı Rehberi Uluslararası Danışmanı ile Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Tahran’da bir araya geldiler. Görüşmede Velayeti; Amerikalıların Suriye ve Irak’ta yenildiklerini ve yenilgilerinin süreceğini de vurguladı. Siyonistlerin bölgedeki planlarının başarısız olduğundan yeise düştüklerini ifade etti.
İslam İnkılabı Rehberi Uluslararası Danışmanı Velayeti; Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın cesaret ve tedbirinin her daim Müslüman ve devrimci milletlerin takdirini kazandığını vurguladı.

İslam İnkılabı Rehberi Uluslararası Danışmanı Ali Ekber Velayeti ile Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdat bugün Tahran’da bir araya geldiler.

Velayeti ve Mikdad arasında gerçekleşen görüşmede, Suriye krizi de dahil Tahran-Şam ilişkileri, bölgesel ve uluslararası konular üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu.

Velayeti görüşmede, Irak yasal hükümetinin tüm Irak topraklarında milli egemenlik iradesi doğrultusundaki son zaferlerini Irak halkı ve hükümeti ve direniş cephesine kutladı.

İslam İnkılabı Rehberi Uluslararası Danışmanı ayrıca Suriye halkı ve hükümetinin Deyrezzor’daki zaferlerini ve petrol sahalarında kontrol sağlamalarını, Suriye yönetimine kutladı.

Görüşmede Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın selamlarını İnkılap Rehberi başta olmak üzere İran devleti ve halkına ileten Mikdad, “İran seyahatimin elde edilen son zaferlerden sonra yapılması iki ülke arasındaki yakın işbirliği gerçeğini gösteriyor. Bu zaferler bir taraftan Suriye’de terörle mücadele alanında teröristler ve terör destekçilerine karşı elde edilen başarılar anlamına gelirken, diğer taraftan da nükleer anlaşmayı zedelemeye çalışanlara karşı elde edilen kazanımlardan ibarettir” ifadelerinde bulundu.

Mikdad, tüm dünyanın ABD Başkanı Trump’ın şantaj amaçlı açıkladığı İran stratejisiyle birlikte yürüttüğü Siyonist rejim politikasına karşı çıktığına dikkati çekti.

Suriyeli yetkili ilaveten, direniş güçlerinin bölgede teröre karşı mücadelede büyük zaferler kazandığını kaydetti.

“Bizler her daim İran ve Irak’taki kardeşlerimizin yanında duracağız” diyen Mikdad, ülkesinin Irak’ın toprak bütünlüğü ile ulusal egemenliğini desteklediğini dile getirdi.

Faysal El-Mikdad sözlerinin bir bölümünde de, İran’ı terörle mücadele konusunda ülkesine verdiği desteklerden dolayı takdir etti.

Başa dön tuşu
Kapalı