HaberlerİranOrtadoğu

Velayeti: Baasçılar IŞİD’ın direğidir

İslam İnkılabı rehberi uluslararası işler danışmanı, ‘IŞİD’ın direği baasçılardır ve bu terör örgütü islami hükümet gibi adlarla çeşitli cinayetler işliyorlar’ dedi.

İran Muhabirinin verdiği haberde, İslam İnkılabı rehberi uluslararası işler danışmanı Ali Ekber Velayeti perşembe günü kutsal Meşhed kentinde yaptığı açıklamada, ‘teröristler islam dinine karşı ellerinden geleni yapıyorlar ancak bu terör örgütü dünyada yayılmaya devam ediyor’ dedi.

Velayeti sözlerinin devamında, ‘batılılar islamın yayılmasını engellemek için çeşitli yollara başvuruyorlar ki bunların en önemlisi islamın çehresinin zedelenmesi yönünde IŞİD gibi terör örgütlerin oluşmasıdır’ ifadesini kullandı.

Nizam maslahatlarını belirleme konseyi stratejik araştırmalar merkezi başkanı, ‘islami uyanış islami hükümetin oluşmasını beraberinde getiriyor ve bu islam düşmanları olan batı için kabul edilebilir bir durum değildir’ dedi.

Velayeti iran ve Mısır gibi bölge ülkeleri tarihinin İran tarihinde islami uyanışın 200 yıllık geçmişe sahip olduğunu sulta düzeninin saldırısı döneminde İran halkının ayağa kalktıklarını gözler önüne serdiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Haziran 2024 (31) içerik yüklenmiştir.