HaberlerİranOrtadoğuSuriye

Velayeti: Beşşar Esad gidici değil

Bugün İran İslam Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri’nde düzenlenen bir toplantıda konuşan İslam İnkılabı Rehberi’nin Dış İlişkiler Danışmanı ve Düzenin Yararını Teşhisi Konseyi’nin Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Ali Ekber Velayeti, konuşmasının bir bölümünde İslami uyanışa karşı yapılan girişimlere işaret ederek, DAEŞ’in direnişe karşı olarak yaratıldığını, İran’dan başlayan direniş akımının Irak, Suriye ve Lübnan’a sıçradığını dile getirdi.

Velayeti, direniş zincirini kırmak için bu zincirin altın halkası olan Suriye’nin yıkılmak istendiğini konuşmasına ekledi.

İslam İnkılabı Rehberi’nin Dış İlişkiler Danışmanı, Suriye’deki yönetimi diktatör olarak bildiren ve sahte demokrasi söylemleri ile bu yönetimi düşürmek isteyen batılı ülkelerinin çabası Filistin ve Lübnan ile irtibatı kesmek olduğunu, zira Suriye olmadan bu ülkelerle ilişkiler kesileceğini belitti.

Suriyey savaşı başladığı zaman bu ülkenin yönetimi üç dört haftada gideceği şekilndeki batılı ülkelerinin düşüncelerini hatırltan Velayeti, bugün Suriye’deki savaştan beş yıla aşkın geçtiğini söyledi.

Düzenin Yararını Teşhisi Konseyi’nin Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkan, Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad’ın gidici olmadığını ve yönetimin başında kalark devam edeceğinin altını çizdi.

Velayeti, “Suriye’ye yardımlarını devam edeceği İran olmasaydı eğer bugün DAEŞ bütün ülkeyi ele geçirecekti. Batılı ülkeler bilmeli ki İran Lübnan direnişini da savunacaktır”dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Haziran 2021 (27) içerik yüklenmiştir.