HaberlerİranOrtadoğu

Velayeti: BM kararnamesi ile ABD’nin azıcık olan onuru ve haysiyeti de yok oldu

İslam İnkılabı Rehberi Uluslararası Danışmanı, ABD Başkanı Trump’ın skandal Kudüs kararını BM’de yapılan oylamada reddedilmesini değerlendirdi.

İran Haber Ajansının bildirdiğine göre İslam İnkılabı Rehberi Uluslararası Danışmanı Ali Ekber Velayeti yaptığı açıklamada; BM’nin ABD Başkanı Donald Trump’ın bu ülke büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararına reddeden kararnamesine işaretle, “Bu kararname ile ABD’ye büyük bir hayır denildi. Dünya ülkelerinin ezici çoğunluğu ABD’nin tehditlerine rağmen evet dediler.” ifadelerini kullandı.

Amerika halkının kendi geleceğini düşünmeleri gerektiğini belirterek; Trump’ın yaptığı iş; tehditleri ve rüşvetlerine rağmen sadece küçük ve ismi bile bilinmeyen sayısı iki elin parmaklarına bile ulaşmayan çok az sayıda ülkenin kararnameye hayır demesine neden olduğunu ifade etti.

Nizam Maslahatını Teşhis Konseyi üyesi sözlerinin devamında; BM kararnamesine hayır diyen ülkelerin isminin açıklanmasıyla, Amerikalıların azıcık olan onur ve haysiyetinin de yok olduğunu ve yeni bir skandalla karşılaştıklarını vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 23 Eylül 2021 (13) içerik yüklenmiştir.