ArabistanHaberlerİranOrtadoğuYemen

Velayeti ile Yemenli din adamları bir araya geldi

Stratejik Araştırma Merkezi Başkanı Velayeti ile bir grup Yemenli din adamı Tahran’da bir araya gelerek, bölgesel gelişmeleri ele aldılar.

İran Nizam Maslahatını Belirleme Konseyi Stratejik Araştırma Merkezi Başkanı Ali Ekber Velayeti ile Yemenli din adamları Tahran’da Ortadoğu gelişmelerini masaya yatırdılar.

Velayeti görüşmenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, Yemenli alimlerle görüşmesinin yapıcı geçtiğini belirterek, İran’ın Yemen halkı ve Yemen devrimcilerine desteğine bir kez daha vurgu yaptığını kaydetti.

Velayeti, Suudi Arabistan’ın Yemen’e saldırısında yaşadığı yenilgi sonuçlarının ortaya çıktığını, yakında Yemen halkının zafere ulaşacağını sözlerine ekledi.

Velayeti, Nijeryalı dini Lider Şeyh İbrahim Zakzaki’nin kaçırılması ile Suudi Arabistanlı dini Lider Şeyh Nemr Bakır en-Nemr’in idam edilmesinin birbirinden bağımsız olmadığını da hatırlattı.

Görüşmeye katılan Yemenli din adamlarından Seyyid Şemseddin de gazetecilere yaptığı açıklamada, bu görüşmede dünya ve bölge gelişmeleri hakkında olumlu müzakereler yapıldığını kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Mayıs 2022 (16) içerik yüklenmiştir.