HaberlerİranOrtadoğu

Velayeti: İran bölgenin en güçlü ülkesidir

İran İslam inkılabı rehberinin uluslararası danışmanı Ali Ekber Velayeti, İran’ın bölgenin en güçlü ülkesi konumunun her geçen gün daha da arttığını söyledi.

Mehr ajansına göre, Velayeti, İran milletinin güçlü kültürel bağlara ve köklü bir tarihe sahip olduğunu belirterek, tarihi belgeler de İran milletinin bölgede en yenilmez bir millet olduğu gerçeğini gösterdiğini söyledi.

Velayeti, iman ve itikadı, İran kültürünün güçlü direkleri olarak nitelerken, ”İranlıların milli dayanışması, kültürel dayanağı ve kuşku götürmez İran kimliği, bütün İslam ülkeleri arasında eşsizdir’ dedi.

Bölgesel ve uluslararası meselelere de işaret eden Velayeti, şimdiki dünya şartlarında stratejilerin bir kaç haftalık ömrü olduğunu ama İran’ın güçlü bir şekilde durduğunu ve bundan dolayı da bölgesel ve uluslararası düşmanların ve rakiplerin rahatsızlığına neden olduğunu söyledi.

Velayeti, İran’ın bölgede bazı ülkelere danışmanlık hizmeti verdiğine de işaretle, ”İran bölgenin en güçlü bir ülkesi olarak yardım isteyen demokratik ülkelere yardım edeceğini” söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Eylül 2021 (16) içerik yüklenmiştir.