İslami Davet

Velayeti: İran halkı görkemli katılımla düşmanların oyunlarını bozdu

19 Mayıs 2017 19:15

İran İslam Nizamının Maslahatlarını Belirleme Kurumu başkanı Ali Ekber Velayeti, İran halkının seçimlere görkemli katılımıyla düşmanların komplolarını bozduğunu söyledi.

Velayeti, bugün düzenlenen seçimlerde oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, seçimlerin son ve asıl galibinin halk olduğunu belirterek; ”seçimlerin halkın birlik ve beraberliğine, İslam nizamının güçlenmesine vesile olduğunu ve halkın görkemli katılımının, İran İslam Cumhuriyetinin nurani yolunu sürdürdüğünü gösterdiğini” söyledi.

Velayeti, İran’da dine dayalı halkçı demokratik sistemin varlığına işaretle, İran halkının desteğinin bütün hedefleri ileriye taşıdığını söyledi.

Bu arada İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Behram Kasımi, halka dayalı bir güç olmadan bölgede ve dünyada güvenliğin sağlanmayacağını belirterek, ‘İran halkının seçimlerde mesajının çok önemli olduğunu” söyledi.

Behram Kasımi, İran’da seçimlerin huzur ve güven içinde gerçekleştiğini belirterek, halbuki bölgenin içinde bulunduğu şartlara bakıldığında İran’da tam bir güvenliğin olmasının İran’da huzur ve güvenliği gösterdiğini söyledi.

Velayeti: İran halkı görkemli katılımla düşmanların oyunlarını bozdu Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık