AsyaHaberlerİranOrtadoğu

Velayeti: Mirza Oleng cinayetleri, her insanın içini yakar

İran Stratejik Araştırma Merkezi Başkanı, Afganistan’ın Mirza Oleng bölgesindeki feci olayların her insanı rencide ettiğini belirtti.

Afganistan’ın Serpol vilayetine bağlı Mirza Oleng bölgesinde teröristlerin saldırılarında en az 50 sivil yaşamını yitirdi, teröristler ayrıca onlarca kişiyi de alıkoydular.

Nizam Maslahatını Teşhis Konseyi Stratejik Araştırma Merkezi Başkanı Ali Akber Velayeti bu bağlamda yaptığı açıklamada, uluslararası merciler ve bazı terörle mücadele ettiklerini iddia eden bazı Batılı ülkelerin sessizliği eşliğinde terör örgütleri IŞİD ve Taliban teröristlerince mazlum insanların toplu şekilde kurşuna dizilmesi ve çocukların parçalanmasının beklenti dışı bir şey olmadığını ifade etti.

Velayeti, İran’ın gerek Afganistan, Irak ve Suriye, gerekse Paris, Berlin ve Londra’da işlenen terör saldırılarının şekline bakmadan kınadığını belirterek, Tahran’ın samimi şekilde mazluma destek amacıyla yıllar boyunca bu teröristler ve tekfirciler karşısında direndiğini kaydetti.

Stratejik Araştırma Merkezi Başkanı ayrıca, Afganistan yerel ve ulusal yetkililerinin IŞİD ve Taliban teröristlerinin işgalinden bölgenin kurtarılması ve içler acısı olan insani felakete son vermeleri için bir an evvel harekete geçmeleri gerektiğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Mart 2024 (22) içerik yüklenmiştir.