HaberlerİranLübnanOrtadoğu

Velayeti: Şehit Kuntar’ın her bir kan damlası binlerce direnişçinin yeşermesine vesile olacak

İslami Uyanış Kurulu genel sekreteri Ali Ekber Velayeti, Cumartesi gecesi terör rejimi İsrail’in Suriye topraklarına düzenlediği hava saldırısında Hizbullah komutanlarından Semir Kuntar’ın şehid edilmesinin direniş yolunun daha da güçlenmesine vesile olacağını söyledi.

Velayeti, Hizbullah üst düzey komutanlarından Semir Kuntar’ın şehit edilmesiyle ilgili yayınladığı bildiride, terör rejimi zindanlarında 30 yıl gibi uzun bir süre kaldıktan sonra serbest bırakılan Kuntar’ın şehit edilmesinin milyonlarca müslüman ve özgürlükçünün gönüllerinin cerihedar olmasına neden olduğuna dikkat çekti.

Şehit Kuntar’ın 30 yıllık bir zindan hayatından sonra tekrar direniş saflarında siyonist rejim ve zulme karşı verdiği mücadelenin takdire şayan olduğunu bildiren Velayeti, ona karşı işlenen cinayet şeklinin gerçekte gayrı meşru siyonist rejim İsrail’in terör rejimi olduğu gerçeğinin de belgesi olduğunu belirterek, bu rejimin şom hedeflerine ulaşmak için hiçbir girişimden el çekmeyeceğinin görüldüğüne dikkat çekti.

Semir Kuntar, geçtiğimiz Cumartesi gecesi siyonist İsrail savaş uçaklarının Suriye’nin başkenti Şam’ın etrafında yer alan Cermana bölgesine düzenlediği hava saldırısında şehit olmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2022 (37) içerik yüklenmiştir.