HaberlerOrtadoğuSuriye

Velayeti: Suriye düşmanları, hedeflerine ulaşamadı

İran Stratejik Araştırma Merkezi Başkanı Velayaeti, Suriye düşmanlarının direniş cephesinin eksen ülkesi olan bu ülkeyi yok etme hedeflerinde başarısız kaldığını belitti.

Nizam Maslahatını Belirleme Konseyi Stratejik Araştırma Merkezi Başkanı Ali Ekber Velayeti, dün Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdat ile Tahran’da yaptığı görüşmede, bölgede ve uluslararası arenada direniş cephesinin omurgası olan Suriye’yi yok etmek isteyen düşmanların bu hedefine ulaşamadıklarını belirtti.

Velayeti, düşmanların Suriye halkının Siyonistler karşısındaki direnişinden rahatsız olduğuna işaretle, Suriye büyük zararlara uğrasa da ancak bu ülkenin ciddi saldırılar karşısında direnerek muzaffer olduğunu vurguladı.

Stratejik Araştırma Merkezi Başkanı Velayeti, İslam İnkılabı’nın başından beri, İran ve Suriye’nin aynı cephede yer aldığını ve ilişkilerinin her geçen gün derinleştiğini belirtti.

Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdat’ta, İran ve Rusya’nın ikili ilişkilerinin sadece, ekonomik, siyasi, sosyal ve kültürel alanlarla sınırlı olmadığını, bu ilişkinin kader belirleyici olduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Ocak 2023 (20) içerik yüklenmiştir.