HaberlerİranOrtadoğu

Velfecr tatbikatına İmam Hüseyin(as) Besic taburları da katılacaktır

İslami Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri Komutanı, bu sabah Yezd’de başlayan Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri’nin bu yılki son tatbikatı olan ‘Velfecr Tatbikatı’na ‘İmam Hüseyin (a.s) Besic taburlarının’ da katılacağını haber verdi.

İran İslami Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Muhammed Pakpur, kodu ‘Mukaddes Fatımatüzzehra’ olan Velfecr Tatbikatı’nın, Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri’nin 1390 yılı (2012 yılı) içindeki tatbikatlar serisindeki son tatbikat olduğunu ve bu tatbikata çok sayıdaki piyade birliklerinin ve ‘İmam Hüseyin (as) Besic taburlarının’ katılımlarıyla düzenleneceğini söyledi.

Tuğgeneral Pakpur, İmam Hüseyin (as) Besic taburları olarak organize edilen coşkulu Besic birliklerinin, İslami Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri ‘Kerbela Karargahı’nın denetimi altında Velfecr Tatbikatı’nda yer alacaklarını ve de olası ‘İslami vatan ve İnkılap düşmanlarının fiili tehdit ve saldırılarına’ karşı güç ve hazırlık seviyelerini göstereceklerini söyledi.

Savaş birlikleri ve Besiclerden meydana gelen piyade birlikleri ve Besic taburları arasındaki savaş operasyonları, ortak yeni savunma yöntemleri ve taktiklerinin icra edilmesi için ‘entegrasyon, sinerji, koordinasyon ve otorite’ sağlamanın Velfecr Tatbikatı’nın özellikleri olduğunu söyledi.

Bu sabah başlayan ‘İslami Devrim Muhafızları Kara Kuvvetleri’nin bu yılki son tatbikatı olan Velfecr Tatbikatı’nın esas aşaması yarın (20 şubat 2012)Yezd Eyaleti’nin geneline yayılan bir şekilde icra edilecek.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Mayıs 2024 (6) içerik yüklenmiştir.