HaberlerLatin Amerika

Venezüela, ABD tehdidine karşı silahlanıyor

Venezüella Cumhurbaşkanı Chavez, ülkesinin ABD’nin Kolombiya’daki Amerikan karargâhları karşısında kendini donatmakta olduğunu vurguladı.

Venezüella Cumhurbaşkanı Hugo Chavez dün yaptığı bir açıklamada bu hususu belirtirken “Venezüella, Rusya’dan 300 kilometre menzilli füzeler satın alarak kendini savunmak niyetiyle donanıyor” ifadesini kullandı.

Chavez bu konuda ayrıca “Biz silah almak niyetinde değildik. Fakat Kolombiya’da 7 askeri karargâh kurmak isteyen ABD karşısında bundan başka ne yapabiliriz” diye konuştu.

Kolombiya’da Amerikan askeri karargâhları kurulmasıyla bu ülkenin ABD’nin bir operasyon merkezine dönüşeceğine ve Washington’un oralardan casus uçakları, casusluk donanımı ve casusları vasıtasıyla Güney Amerika’nın tamamını kendi gözetimi altına alabileceğine de dikkat çeken Venezüella Cumhurbaşkanı Chavez daha sonra “Kolombiya’ya büyük sayıda Amerikan askerinin yerleştirilmesine gerek kalmıyor artık. Çünkü ABD’nin esas niyeti, Kolombiya karargâhlarını Amerikan donanımıyla donatmak” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Mayıs 2021 (6) içerik yüklenmiştir.