HaberlerİranLatin AmerikaOrtadoğu

Venezuela Dışişleri Bakanı Yardımcısı, Chavez’in İran’la Kurduğu Stratejik İlişkilerin Olduğu Gibi Devam Edeceğini Vurguladı

Tahran’da düzenlenen Uluslararası Suriye Konferansına katılmak üzere bir heyete başkanlık ederek ülkemize gelen Venezuela Dışişleri Bakanı Yardımcısı David Velasquez dün Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi’yle görüştü.

Salihi bu görüşmede yaptığı konuşmada “Tahran’la Caracas arasında çok derin ilişkiler mevcut. Buna göre biz, sayın Maduro’nun Cumhurbaşkanlığı döneminde iki ülke arası ilişkiler alanında yeni bir sayfa açılması temennisindeyiz” dedi.

Salihi ayrıca “İran’la Venezuela arasındaki ilişkiler siyasi açıdan en iyi durumda. Bizim artık bu ilişkileri ticari, ekonomik ve sanayi alanlarında da her gün biraz daha fazla ilerletmeliyiz” ifadesini kullandı.

Venezuela Dışişleri Bakanı Yardımcısı Velasquez de yaptığı konuşmada, ülkesinin müteveffa Cumhurbaşkanı Hugo Chavez’in İslami İran’la kurduğu çok dostane ilişkilere değinerek “Biz de Chavez’in fikir evlatlarıyız. Biz de Chavez’in İran’la kurup ilerlettiği stratejik ilişkileri olduğu gibi ilerleteceğiz. Latin Amerika’da sizin iyi bir ortak ve müttefiğiniz var” diye vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Haziran 2021 (18) içerik yüklenmiştir.