HaberlerİranLatin AmerikaOrtadoğu

Venezuela lideri, İmam Ali Hamaney’e: Sizden birçok ders aldım

Venezuela devlet başkanı Nicolas Maduro, Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’le görüşmesinde, kendilerinden çok şey öğrendiğini söyledi.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, GECF konferansı için gelen liderlerden Venezuela devlet başkanı Nicolas Maduro ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede Maduro, İmam Hamaney’e olan sevgi ve saygısını belirtirken: “Önceki liderimiz Hugo Chavez, size ve İran’a büyük saygı duyuyordu. Ben de sizinle görüşmemizden birçok ders aldım. Sizin tavsiye ve sözleriniz ise bende çok etki bıraktı.” dedi.

Venezuela Devlet Başkanı ulusal bağımsızlığın korunması hususunda direnişin gerekliliğine dikkat çekerken şu ifadeleri kullandı: “Emperyalizm, dünyada kargaşa ve kaoslar yaratıp ülkelerin kimliklerini küçümseyerek bağımsızlığı elimizden almak istiyor.”

Amerika’nın komplolarına karşı mücadeleye Venezuela’nın devlet ve millet olarak hazır olduklarını söyleyen Maduro: “Zatı Âliniz’in de vurguladığı üzere halkın desteği ve düşüncelerde infialler yaratarak düşmanları yenilgiye uğratabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (26) içerik yüklenmiştir.