HaberlerLatin AmerikaOrtadoğuSuriye

Venezüella Parlamentosu Suriye ile dayanışma kararını onayladı

Venezüella Ulusal Parlamentosu dün yaptığı oturumunda Suriye asıllı parlamenterlerin sunduğu “ABD’nin Öncülük Ettiği Komplo Karşısında Suriye ile Dayanışma” kararını onayladı.

Venezüella Parlamento Başkanı Diasdado Cabello; ülkesinin hükümet ve halkıyla birlikte Suriye hükümeti ve halkının yanında yer aldığına işaret ederek Suriye halkının emperyalist bir komploya maruz kaldığını beyan etti.

Suriye halkı ve hükümetiyle dayanışma karar tasarısını takdim eden Suriye-Venezüella Parlamentoları Suriye İle Dostluk Komitesi Başkanı Joul Cabbour; oylamaya sunulan beyanın sadece Suriye halkı ve hükümeti ile dayanışma değil aynı zamanda emperyalist projelerin teşhir edilmesini de amaçladığını dile getirdi.

Suriye hükümetinin Suriye ve Venezüella’nın ortak düşmanı karşısında mücadelede daha ileri bir aşamaya geçtiğini belirten Cabbour; Suriye halkının anayasa referandumunda son sözünü söylediğini kaydetti.

Halk Yönetimi ve Medya Araçları Komitesi Başkan Vekili Hulio; Suriye’de yaşananların venezüella’nın 2002 yılında maruz kaldığı komplonun bir bölümünden ibaret olduğuna işaret ederek Suriye halkının hükümetlerini destekleyen cesur tutumlarıyla emperyalizmin öncülük ettiği komployu hezimete uğratacağını kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Haziran 2022 (13) içerik yüklenmiştir.