HaberlerDünyaHasan NasrullahİranKasım SüleymaniLübnanOrtadoğuŞehidlerimizVideo Haberler

Video – Seyyid Hasan Nasrullah: İki şehit lider Kasım Süleymani ve Ebu Mehdi el-Muhandis’in kanı, düşmanla çatışmada tarihi bir aşama başlattı ve bölgemizi zafere götürecek

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, “insanlara sevgi ve şefkatleri için ve hastalığından sonra sadaka veren ve dua eden herkese” teşekkür etti ve “halka endişe yüklediği için” özür diledi.

Bu vesileyle Seyyid Nasrallah, şehit Hac Kasım Süleymani ve Hac Ebu Mehdi el-Muhandis ve arkadaşlarının ailelerine taziyelerini sundu.

Nasrallah, “Hac Kasım Süleyman’ın sadık olduğunu ve İran Cumhuriyeti cumhurbaşkanlığı için doğal adaylardan biri olduğunu, ancak cephede kalmayı tercih ettiğini, şehadeti istediğini ve kendisi için hiçbir şey istemediğini” belirterek, “Zeka ve dayanıklılık konusunda çok fazla kişisel yeteneği vardı ve ayırt edici bir figürdü” dedi ve ekledi: “Bilge bir liderliği vardı ve dünyanın her alanına bakan bir beyni teşvik ediyordu İmam Hamaney, Hac Kasım’ın rehberliğinde yürüyordu. “Hac Kasım’ın devletin generali değil, askeri olduğunu ve mezarına devletin askeri olduğunu yazmasını tavsiye ettiğini” açıkladı.

“Hac Kasım meydanlarımıza girdiğinde elinde üç unsur vardı, birincisi kişiliğiydi, büyük samimiyeti ve samimiyetiyle, yüksek derecede dindarlığı ve Allah’la buluşma özlemiydi” diyen Nasrallah, “yirmi yıl boyunca Hac Kasım, İran Devrim Muhafızları’ndaki Kudüs Gücü’nün komutasını devraldı” dedi ve “Hac Kasım, kendisini destekleyen, gücünü artıran, toplantılar ve katılımlar yoluyla maddi ve entelektüel destek ve umut sağlayan bir güç veya varlığa girdiği zamandı.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Şubat 2024 (30) içerik yüklenmiştir.