HaberlerDünyaFilistinİşgalci İsrail RejimiOrtadoğuVideo Haberler

Video – Siyonist İsrail güçleri Nablus’ta bir Filistinli genci sıfır mesafeden vurarak şehit etti

Cuma akşamı, İsrail işgal güçleri, genç bir adam olan Ammar Mufleh’i, Batı Şeria’nın Nablus’taki Huwara kasabasında, bıçaklı bir saldırı gerçekleştirmeye çalıştığı iddiasıyla sıfır mesafeden vurarak idam etti.

Filistin Sağlık Bakanlığı, işgal altındaki Batı Şeria’daki Nablus’un Huwara kasabasında bir gencin İsrail işgal güçleri tarafından vurularak öldürüldüğünü açıkladı.

Yerel kaynaklara göre, İsrail işgal güçleri tarafından infaz edilen genç adam, Huwwara’nın Nablus ilçesindeki Osarin köyünden Ammar Hamdi Mufleh (22 yaşında) idi.

İsrail işgalinin Nablus’ta genç adamı vurmasının ardından Filistin Kızılayı, “Huwwara’da bir kişiye ateş açıldı ve Kızılay ambulansı olay yerindeydi ve işgal ordusu tarafından yaralılara yaklaşması engellendi” dedi.

Olay yerinden dolaşan bir video, bir İsrail askerinin Howara’nın ortasındaki genç bir adama, aralarındaki yumruklu bir kavganın ardından sıfırdan gerçek mermilerle ateş ettiğini gösterdi.

İnfazın ardından yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Nablus’un güneyindeki Huwwara’da yaralı genç adamı vurduktan sonra yaklaşmasını engellediğini açıkladı. Yerel kaynaklara göre, İsrail işgal güçleri, genç adama yardım etmek için ulaşmaya çalışan gençlere göz yaşartıcı gaz kapsülleri attı. 

Başa dön tuşu
Bugün 25 Şubat 2024 (3) içerik yüklenmiştir.