AsyaHaberler

Vietnam siyonist Peres’in ziyaretini iptal etti

İşgal rejiminin Gazze’ye insani yardım götüren Özgürlük Filosu’na karşı yaptığı korsan saldırıda onlarca insanı katletmesi ve yaralamasına tepki gösteren Vietnam, daha önce ülkeyi ziyareti planlanan Siyonist Cumhurbaşkanı Şimon Peres’in ziyaretini iptal ettiğini duyurdu.

İşgal radyosu bugün (05 Haziran Cumartesi) verdiği haberde, saldırıyla birlikte gerilen ilişkilerin düzelmesi ve Peres’in ziyaretiyle ilgili yeni bir tarih belirlenmesi için Siyonist yetkililerin yoğun çaba harcadıklarını ifade etti.

Dört yıldır kuşatma altında tutulan 1 milyon 700 bin insana sadece insani yardım götüren Özgürlük Filosu’na saldıran işgal rejimi dünyada sivil ve resmi düzeylerde büyük tepkiler alırken ve birçok ülke Siyonist büyükelçileri çağırıp protesto ederken, bazı Güney Amerika ülkeleri de diplomatik ilişkilerini kesti.

Haydutlukta ve korsanlıkta sınır tanımayan ve kendini hep hukukun üstünde gören işgal rejiminin son korsan saldırısıyla 62 yılık tarihinde ilk kez bu şekilde eleştirilmesi, kınanması ve protesto edilmesi işgal rejimini ciddi ciddi düşündürüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (44) içerik yüklenmiştir.