HaberlerİranOrtadoğu

Washington’da bulunan Siyonist Rejim Savunma Bakanı: Tahran’ın Bombalarız

Washington’da bulunan Siyonist Rejim Savunma Bakanı, Amerikan filmlerinin etkisi altında kalarak, İran’ın Tel Aviv’e karşı eylemde bulunması halinde Tahran’ın yeniden bombalanacağından bahsetti.

Siyonist Rejim Savunma Bakanı Avigdor Liberman, bu rejimin savaş yanlısı politikalarının devamında yine, İran’ın Tel Aviv’e saldırıda bulunması halinde, Tahran’ın hedef alınacağı tehdidinde bulundu.

Liberman, İsrail’in İran’ın Suriye’de gelişmiş bir üs inşa etmesine izin veremeyeceğini iddia etti.

Amerika’ya yaptığı ziyarette Washington Araştırmalar Merkezi’nde düzenlenen bir konferansta konuşan Siyonist Rejim Savunma Bakanı şu iddialarda bulundu: ‘Eğer İran farklı bir konuda Suriye rejimine yardım etme amacı doğrultusunda hareket ederse bu başka bir konudur ama biz asla kara, hava ve deniz olmak üzere İran’ın Suriye’de gelişmiş bir üs inşa etmesine izin vermeyeceğiz.

İsrail duruşunu herkese açık bir şekilde açıklamıştır. İsrail, İran’ın kendisine karşı herhangi bir eylemine Tahran’ı bombalayarak karşılık verecektir. Bu konunun korkunç ve sinematik Amerikan filmlerinin sınırlarında kalmasını ve gerçekleşmemesini umuyoruz.’

Siyonist Rejim Savunma Bakanı Avigdor Liberman birkaç gün önce de bu rejimin İran’ın Tel Aviv’e düzenleyeceği muhtemel saldırıya vereceği karşılık hakkında Arabistan gazetelerinden Elaf’ a verdiği röportajda şunları söyledi: ‘İran’a saldırırız ve İsrail için bir tehdit sayılan İran’ın Suriye’deki bütün askeri üslerini yok ederiz.’

Öte yandan İsrail konuları uzmanı Mısırlı Öğretim Üyesi Muhammed Ali, Liberman’ın önceki tehdidi ile ilgili olarak, Siyonist Rejim Savunma Bakanının İran’a karşı tehditlerinin şaşırtıcı olmadığını ve bunun bu rejimin İran’ın İsrail’i hedef alacağı yönündeki tehditlerinden duydukları korku ve dehşetten kaynaklandığını açıkladı.

Bu uzman ayrıca şu ifadelerde bulundu: ‘Avigdor Liberman’ın kendisi de korku ve endişe duyuyor. Bu nedenle, İran karşısında caydırıcı olmak ve İran’ın eylemlerini uygulamasını engellemek için tehdit mesajları gönderiyor. Liberman’ın kendisi de İran’ın üslerinin bu rejimin yakınlarında olduğunu ve İsrail’in içine kadar sert darbeler vurabileceğini biliyor.

İsrail’in Tifur Havaalanına düzenlediği saldırı nedeniyle İran’ın intikam almaya yönelik tehditleri ciddidir ve özellikle İran yetkilileri bu konuyu sadece bir kez değil, defalarca tekrarlamışlardır.’

Başa dön tuşu
Bugün 16 Mayıs 2022 (20) içerik yüklenmiştir.