HaberlerİranOrtadoğu

Wikileaks belgeleri, İran ve bölge ilişkilerini etkilemeyi hedefliyor

İran İslami Şura meclisi dış siyaset ve ulusal güvenlik komisyon başkanı Alaeddin Burucerdi, Amerika’nın Wikilieaks belgeleri ile İran ve bölge ülkeleri arasındaki ilişkileri etkileme hedefi taşıdığını belirtti.

Burucerdi, Wikilieaks belgelerinin güdümlü ve koordineli olarak yayınlandığını ifade ederken, benzer hilelere kanmamak gerektiğini vurguladı.

Burucerdi söz konusu belgelerde, bazı bölge ülkelerinin İran’a saldırmak için Amerika’yı teşvik ettiğinin belirtildiği, fakat bu konunun her zaman Amerika politikalarının bir bölümü olduğu ve bölge ülkeleri tarafından bu konuda teşvik edilmeye ihtiyaç olmadığını belirtti.

İran İslami şura meclisi dış siyaset ve ulusal güvenlik komisyon başkanı Alaeddin Burucerdi sözlerinin devamında Amerika’nın, Tahran ve bölge ülkeleri arasında gelişmekte ve güçlenmekte olan ilişkilerini her zaman tahrip etmeye çalıştığını ifade etti.

Burucerdi ayrıca,’ Amerikalıların İran’a saldırmak için Arap ülkeleri tarafından teşvik edildiğini belirtmesi, Washington’un İran ve bölge ülkeleri arasındaki ilişkileri etkilemeyi hedef aldığını gösteriyor’ dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Temmuz 2021 (21) içerik yüklenmiştir.