HaberlerOrtadoğu

Wikileaks’in amacı Ortadoğu’da nifak oluşturmaktır

İran Savunma Bakanı General Ahmet Vahidi, Wikileaks sitesinin bölgede saflaşma ve nifak yaratma peşinde olduğunu vurguladı.

Amerika Genel Kurmay Başkanı Mullen’in İran’ı askeri saldırı ile tehdit etmesini değerlendiren General Vahidi, Amerika’nın tehditlerini “temelsiz tehditler” olarak tanımladı ve “İran’a gerçekten saldırabilecek güç ve cesaretleri olsa bunu yapmakta gecikmezlerdi, ama artık buna ne güçleri yeter, ne de cesaretleri” dedi.

General Vahidi, Amiral Mullen’in Ortadoğu’ya silah satabilmek için bu tür beyanlarda bulunduğunu kaydetti ve ABD’nin,ikide bir, birilerini öcü gibi gösterip bütün bu “korkutma ve panikletme” oyunlarının,sırf silah ticaretini hızlandırmayı hedeflediğini hatırlattı.

ABD’nin en büyük gelirini silah ticareti oluşturuyor ve içinde bulunduğu ağır mali krizler nedeniyle de silah satışlarına her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuyor.

Wikileaks belgelerine de temas eden General Vahidi, bu belgelerin çeşitli yönlerden irdelenebileceğini, Batı ise tecavüzcü çabaları hakkında hesap vermesi gerektiğini vurguladı.

General Vahidi, Wikileaks belgelerini bölgede saflaşma ve tefrika çıkarma çabaları şeklinde değerlendirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Nisan 2024 (29) içerik yüklenmiştir.