HaberlerİranOrtadoğu

Yabancı güçler bölgeyi istikrarsızlaştırmak istiyor

Zorba güçlerin hegemonya menfaatlerini sağlamak amacıyla bölgede istikrarsızlık ve güvensizlik ortamı yaratma çabasında olduklarına işaret eden İran İslam Cumhuriyeti ile Pakistan Cumhurbaşkanları, bölge devletlerinin iş birliğini artırarak düşmanların komplolarını yok etmeleri ve milletlerin ilerlemesi, refahı ve güvenliği doğrultusunda adım atmaları gerektiğini belirttiler.

Mahmud Ahmedinejad ve Zerdari yaptıkları telefon görüşmesinde “bölge milletleri, ülkelerinin içişlerine yabancı güçlerin ve emperyalizmin müdahalesine izin vermeyecekler” dediler.

Telefon görüşmesinde yabancı güçlerin bombalı eylemler düzenleyerek insanları öldürerek ihtilaf yarattığını vurgulayan Ahmedinejad “Pakistan devleti ve milletinin sağduyuyla hegemonya politikaların gerçekleşmesine engel olacağına ve Pakistan’da birlik ve beraberliği sağlayacaklarına eminim” dedi.

Mevcut durumun Pakistan devleti ve milletinin zararına olduğunu vurgulayan Ahmedinejad “bombalı saldırılar ve insanların öldürülmesi tüm bölge milletlerini üzüyor çünkü Pakistan’ın güvenliği ve istikrarı hepimizi ilgilendiriyor. Tahran İslamabad’a her türlü yardıma hazır” dedi.

Telefon görüşmesinde Zerdari de yabancı güçlerin bölgede istikrarsızlık yaratma çabasında olduğunu vurgulayarak Pakistan halkının başta İran olmak üzere bölge devletlerinin yardımıyla tüm komploları yok edeceğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Mayıs 2021 (24) içerik yüklenmiştir.