FilistinHaberlerOrtadoğu

Yahudi gaspçılar, İmatin kasabasına saldırdı

Yahudi yerleşimcilerden aşırı bir grup, iki haftadır yaptıkları saldırı ve tecavüzlerin devamında bugün de (14 Ocak Perşembe) sabah erken saatlerde Kalkiliya’nın İmatin kasabasını basıp, birçok aracı ateşe verdiler.

Görgü şahitleri, Yahudi yerleşim birimi Gilat’tan gelen söz konusu gaspçı grubun insanların uykuda olmalarını fırsat bilerek sabah erken saatlerde kasabaya gelip, yollardaki araçlardan bir kaçını ateşe verdikten sonra hızlı bir şekilde kasabayı terk ettiğini söylediler.

İmatin kasabası yakınında bulunan Gilat yerleşkesinde kalan bu Yahudiler göçmenler yerleşkeyi daha da genişletmek için İmatin kasabına sürekli baskılar yapmakta, Filistinlilere ait tarım arazilerini ele geçirmek istemektedirler. İki hafta önce kasabada çıkan olaylarda birkaç kişi yaralanmıştı.

İşgal ordusunun yanı sıra dünyanın çeşitli ülkelerinden getirilip işgal edilmiş Filistin topraklarına yerleştirilen gaspçı Yahudi göçmenler de Filistin halkına saldırmakta, tarım arazilerini tahrip etmekte ve araçlarını ateşe vermektedirler.

Başa dön tuşu
Bugün 11 Mayıs 2021 (15) içerik yüklenmiştir.