FilistinHaberlerOrtadoğu

Yahudi Yerleşimci Filistinli İki Gence Otomobiliyle Çarpıp Kaçtı

Ramallah’ın batısındaki Nalin kontrol noktası yakınlarında dün (22 Temmuz Çarşamba) öğle saatlerinde Yahudi yerleşimcilere ait bir otomobil Filistinli iki gence kasıtlı olarak çarpıp kaçtı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Nalin kontrol noktası geçiş izni bulunan Filistinlilerin Batı Yaka’dan 1948’de işgal edilen Filistin topraklarına geçişleri için kullanılıyor.

Kaynaklar, Yahudi yerleşimcinin çarpıp kaçtığı gençlerin Ramallah’ın batısındaki Ra’s Kerker köyü sakinlerinden 19 yaşındaki Muhammed Nail Ebu Fahide ve yine aynı yaştaki Bilal Said Subh olduğunu, birinin hafif ve diğerinin orta derecede yaralandığını, yarası hafif olanın olay yerinde tedavi edildiğini ve diğerinin ise hastaneye kaldırıldığını bildirdi.

Görgü tanıkları Yahudi yerleşimcinin Filistinli gençlere kontrol noktası yakınlarında kasıtlı olarak çarptığını, gençlerin gerekli geçiş iznine sahip olduklarını ve herhangi bir provokatif harekette bulunmadıklarını söyledi.

Bu arada, Filistinli gençlerin aileleri işgal polisinin kendilerini arayarak Muhammed ve Bilal’e çarpan Yahudi yerleşimcinin gözaltına alındığını ve sorgusunun devam ettiğini bildirdiğini ifade etti.

Yerel kaynaklar, Filistinli iki gence Yahudi yerleşimcinin çarpıp kaçtığının duyulmasının ardından Ra’s Kerker köyünde gerginliğin yükseldiğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.