FilistinHaberlerOrtadoğu

Yahudi yerleşimciler 4 Aralık 2013 günü sabahı Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi

Yaklaşık yirmi Yahudi yerleşimci bu sabah (4 Aralık Çarşamba) fanatik haham Yehuda Glick öncülüğünde ve işgal güçlerinin yoğun güvenlik tedbirleri altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Görgü tanıkları, Mescid-i Aksa’da nöbet tutan cemaat ve ilim öğrencilerinin baskına karşı direnerek yüksek sesle tekbir getirdiklerini ve Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’dan çıkmaya zorladıklarını söyledi.

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal polisi ve özel kuvvetleri ile istihbarat görevlilerinin Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’dan kovan cemaati ve ilim öğrencilerini sabah saatlerinden bu yana El-Kıbli Mescidi’nde kuşatma altında tuttuğunu belirtti.

Fanatik Yahudi örgütleri Yahudilerce kutsal kabul edilen Hanuka Bayramı boyunca Mescid-i Aksa’ya baskın çağrısında bulunmuş ve baskınların en çok bugün yapılacağını duyurmuştu.

“Heykel Kadınları Örgütü” isimli fanatik Yahudi grubu ise kadın yerleşimcilerin çocuklarıyla birlikte toplu halde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyeceklerini açıklarken diğer bazı Yahudi örgütleri de baskınlara katılacaklara çeşitli hediyeler ve tatlılar ikram edileceğini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Haziran 2021 (30) içerik yüklenmiştir.