İşgalci İsrail RejimiFilistin

Yahudi yerleşimciler Aynu’l-Hulve bölgesine el koydu

Yahudi yerleşimciler işgal yönetiminin desteğiyle Tubas vilayetinin doğusundaki Aynu’l-Hulve bölgesine el koyarak bölgeyi turistik park alanına dönüştürdü.

Bölgede gölet inşa eden, çocuklar için oyun alanları kuran ve oturmak için banklar yerleştiren Yahudi yerleşimcilerin bölgenin adını da değiştirdikleri öğrenildi.

Bölge sakinlerinden Muhammed Ebu Allan, Yahudi yerleşimcilerin Aynu’l-Hulve bölgesini piknik alanına dönüştürdüklerini ve bölgede Yahudi yerleşimini başlatan Moşe Binyamin’i tanıtan bir levha koyduklarını söyledi.

Filistin Yönetimi’nin ihmalinden yakınan Ebu Allan, “Topraklarımızı Filistin dışından gelen göçmenleri anmak için Yahudi yerleşimciler imar eder oldu. Yahudi yerleşimcilerin topraklarımıza el koyduğunu her şey olup bittikten sonra fark ediyoruz” dedi.

Aynu’l-Hulve’nin işgal altındaki Filistin topraklarının en güzel bölgelerinden biri olduğunu kaydeden Ebu Allan, Filistinlilerden aileleriyle ve çocuklarıyla birlikte bölgeye gelerek piknik yapmalarını istedi.

Yahudi yerleşimcilerin göz diktiği Aynu’l-Hulve bölgesi Tubas kentine 20 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Tarıma elverişli topraklara ve ılıman bir iklime sahip bölgede su kaynakları ve tatlı su pınarı olduğu için bölgeye Aynu’l-Hulve adının verildiği ifade ediliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2021 (31) içerik yüklenmiştir.