İslami Davet

Yahudi Yerleşimciler Beit El Yakınlarında Filistinlilere Ait Araçlara Saldırdı

28 Eylül 2017 10:59

Siyonist Yahudi yerleşimciler dün (27 Eylül Çarşamba) akşam saatlerinde Ramallah’ın kuzeyindeki Beit El Yahudi Yerleşkesi yakınlarında Filistinlilere ait araçlara saldırdı.

Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilerin araçlarını hedef alan taşlı saldırısının birçok araçta maddi zarara yol açtığı ve bazı araçların camlarının kırıldığı ifade edildi.

İşgal ordusunun Yahudi yerleşimcileri Filistinlilerin olası direnişinden korumak amacıyla bölgeye askeri kuvvet gönderdiği belirtildi.

Üç işgal askerinin öldüğü ve bir askerin de yaralandığı Har Adar Yahudi Yerleşkesi eyleminin ardından Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere yönelik saldırılarını yoğunlaştırdıkları belirtildi.

Şehit Nimr El-Cemel’in Salı günü sabah saatlerinde gerçekleştirdiği eylemin ardından adeta deliye dönen Yahudi yerleşimciler, dün de Nablus’un güneyinde arbede çıkardı.

Silahlı onlarca Yahudi yerleşimcinin Havara beldesi girişinde toplandığı ve Filistinliler aleyhinde sloganlar attığı, işgal ordusuna ait askeri devriyelerin yerleşimcileri seyretmekle yetindiği ve herhangi bir müdahalede bulunmadığı ifade edildi.

Yahudi Yerleşimciler Beit El Yakınlarında Filistinlilere Ait Araçlara Saldırdı Konusuna Ait Etiketler

Yukarı Çık