FilistinHaberlerOrtadoğu

Yahudi Yerleşimciler Filistinli Çobanlara Saldırdı

Yahudi yerleşimcilerden bir grup dün akşam (21 Mart Salı) Nablus kentinin kuzeybatısındaki Burga beldesi yakınlarında Filistinli üç çobana saldırdı.

Saldırıya uğrayan çobanlardan Ahmed Rağıb Salah isimli genç, Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine yaptığı açıklamada, kardeşi ve amcasının oğluyla birlikte beldenin batısında hayvanlarını otlatırlarken bir grup Yahudi yerleşimcinin saldırısına uğradıklarını söyledi.

Salah, Yahudi yerleşimcilerden bir grubun kendisini çağırdığını ve onlara yaklaştığında bir başka grubun saldırısına uğradığını fakat kardeşi ve amcasının oğluyla birlikte kaçmayı başardıklarını, Yahudi yerleşimcilerin ateş açarak peşlerine düştüğünü ifade etti.

Yahudi yerleşimcilerin hayvanları çaldıklarını belirten Salah, yerleşimcilerin ayrıca kardeşine ait çantayı da aldıklarını ve çantanın içinde kimliği ile cüzdanının olduğunu bildirdi.

Salah, Yahudi yerleşimcilerin civardaki köylere ve köylülere saldırılarının sürdüğünü, Shavei Shromron Yahudi Yerleşkesi ile boşaltılan Homesh Yahudi Yerleşkesi arasında yürüyüş düzenleyen yerleşimcilerin Filistinlilerin sahip oldukları arazilere ulaşmalarını engellediklerini ve onlara saldırdıklarını açıkladı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.