FilistinHaberlerOrtadoğu

Yahudi Yerleşimciler Filistinlilerin Araçlarına Saldırdı ve Zeytin Ağaçlarını Kesti

Filistin halkına zarar vermek için fırsat kollayan Yahudi yerleşimciler dün gece Batı Yaka’daki Cenin şehrinin güneyinde yer alan Seyle Ez-Zahr beldesi yakınlarında Filistinlilere ait araçlara saldırdı.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine bilgi veren yerel kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerden bir grubun dün gece daha önce Yahudi yerleşkesi olup sonradan boşaltılan Et-Telle bölgesine gelirken, diğer bir grubun ise yerleşkenin girişine gelip vatandaşlara saldırmaya başladıklarını belirtti.

Filistinlilerin araçlarını da taşlayan Yahudi yerleşimciler bölgede bulunan Filistinlilere saldırıp kovalamaya başladı ve ‘Araplara ölüm’ sloganı attı.

2005 yılında boşaltılan yerleşkede yaşayan Yahudi yerleşimciler dernek kurup yerleşkeye yeniden gelmek için propaganda yapıyor.

Diğer taraftan doğaya karşı saldırganlıklarını sürdüren Yahudi yerleşimcilerden bir grup dün akşam Batı Yaka’nın kuzeyinde yer alan Nablus şehrinin güneyindeki Vadi Es-Saviye El-Ğarbi’de Filistinlilere ait 30’dan fazla zeytin ağacını söktü.

Muhabirimiz, zeytin ağaçlarının Muhammed Ğazi Ebu Velid ile Süleyman Hasan Mahmud Ahmet adındaki Filistinlilere ait olduğunu söyledi.

Aynı bölge geçen yıl zeytin hasadı mevsiminde yine Yahudi yerleşimcilerin saldırısına uğramış ve onlarca ağaç telef olmuştu.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Nisan 2024 (19) içerik yüklenmiştir.