FilistinHaberlerOrtadoğu

Yahudi yerleşimciler Filistinlilerin araçlarının lastiklerini ve camlarını tahrip etti

Yahudi yerleşimciler Siyonist işgal yönetiminin sözde yargı ve güvenlik organları tarafından herhangi bir engelle karşılaşmayan sözde sivil yahudi yerleşimciler Kudüs’te yine sokak eşkıyalığını sürdürdüler. İşgal yönetiminin sivil eşkıyaları yine Filistinlilerin araçlarına zarar verdi, lastiklerini kesip kullanılamaz hale getirdi ve camlarını dağıttılar.

Bugün (25 Temmuz Perşembe) sabah Kudüs’teki sivil eşkıyalardan yaklaşık yirmi kişinin Şeyh Cerrah Mahallesi’ne girerek bu mahallede oturan bazı Filistinlilere ait araçlara zarar verdikleri, lastiklerini ve camlarını tahrip ettikleri bildirildi.

“Yahudi yerleşimci” olarak tanımlanan sivil eşkıyaların Kudüs ve Batı Yaka bölgelerinin değişik yerlerinde bu tür çirkin saldırıları zaman zaman gerçekleştirdikleri ancak son dönemde özellikle Mescidi Aksa yakınındaki Şeyh Cerrah Mahallesi’nde bir hayli yoğunlaştırdıkları ifade edildi. İşgal yönetiminin bu mahallede oturanları göçe zorlamak için başvurduğu maksatlı politika nazarı dikkate alınınca bu baskın ve saldırıların da planlı yapıldığını, işgal yönetiminin istihbaratı ve emniyeti tarafından organize ediliyor olması ihtimalinin yüksek olduğunu söylemek mümkün.

İşgal yönetiminin sivil eşkıyaları tarafından Filistinlilerin araçlarına, evlerine, arazilerine ve hatta evcil hayvanlarına zarar verme amacıyla kasıtlı birçok saldırı ve sabotaj düzenlendi. Bu saldırı ve sabotajların herhangi bir cezaya maruz kalmaması sivil eşkıyaların daha da cüretkâr olmalarına yol açıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 17 Haziran 2024 (6) içerik yüklenmiştir.