FilistinHaberlerOrtadoğu

Yahudi yerleşimciler işgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya girdi

Yahudi yerleşimcilerden bir grup bu sabah (25 Mart Pazartesi) işgal güçlerinin yoğun güvenlik tedbirleri altında El-Meğaribe Kapısı’ndan Mescid-i Aksa’ya girdi.

Mescid-i Aksa’nın avlusunda işgal güçlerinin çok sıkı güvenlik tedbirleri aldığı ve silahlı özel birliklerin Mescid-i Aksa’nın dört bir yanında, özellikle de El-Kıbli Mescidi önünde konuşlandığı bildirildi.

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi, bugün konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, Yahudi yerleşimcilerin hahamların eşliğinde Mescid-i Aksa’nın avlusunda belirli bir düzende yürüdükleri ve ayin yaptıkları ifade edildi.

Bildiride ayrıca, Mescid-i Aksa’nın ve Kutsal Mekanların İmarı Müessesesi’nin gözetimindeki Mescid-i Aksa’nın ilim halkalarında öğrenim gören yüzlerce erkek ve kız öğrencinin avluda Mescid-i Aksa’yı savunmak için beklediği ve öğrencilerin işgal güçleri tarafından kuşatıldığı belirtildi.

Yahudi yerleşimciler son günlerde İsrail Hükümeti’nin teşvikiyle ve işgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskınları yoğunlaştırırken, Filistinliler işgal yönetiminin Mescid-i Aksa’yı Müslümanlar ile Yahudiler arasında bölmeyi hedeflediği uyarısında bulunuyor.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Temmuz 2021 (21) içerik yüklenmiştir.