FilistinHaberlerOrtadoğu

Yahudi yerleşimciler Kudüs’te Filistinli yaşlı kadını tekme tokat dövdü

Kudüs’ün batısındaki Givat Shaul Yahudi Yerleşkesi’nden fanatik üç Yahudi göçmenin saldırısına uğrayan 75 yaşındaki Filistinli Fethiye Muhammed Accac “Ümmü Abd” isimli kadının vücudunda sıyrıklar ve darp izleri meydana geldiği bildirildi.

Filistinli yaşlı kadının oğlu Abd Accac, annesinin dün (16 Haziran Pazar) Givat Shaul Yerleşkesi Hastanesi’nde yatmakta olan kardeşini ziyarete gittiğini ve öğleden sonra saat iki civarında hastaneden çıkarak taksiye binmek için ana caddede beklemeye başladığını, bu arada dindar Yahudilerin giydiği takkelerden giyen fanatik üç Yahudinin kendisine saldırdığını ve yaşlı kadını yere düşürdüklerini, daha sonra da tekme tokat dövmeye başladıklarını söyledi.

Fanatik Yahudilerin annesini darp ettikleri sırada “Araplara ölüm” şeklinde slogan attıklarını bildiren Abd Accac, yaşlı annesinin hasta olduğunu ve daha önce üç kez ameliyat geçirdiğini ifade etti.

Bu arada, Kudüslü iki genç kız, geçen Cuma günü kendilerine saldırarak darp eden bir Yahudi göçmeni polise şikayet etti. 23 yaşındaki Leyla Imran Es-Sayyad’ın Yahudi göçmenin saldırısında burnu kırılmış ve gözü şişmiş ve yine 21 yaşındaki Envar Ebu Rumuz’un burnunda kırık ve gözünde şişlik meydana gelmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Eylül 2023 (34) içerik yüklenmiştir.