FilistinHaberlerOrtadoğu

Yahudi yerleşimciler Kudüs’te Filistinlilere ve araçlarına saldırdı

Kudüs’te fanatik Yahudilerin Filistinlilere ve araçlarına saldırması üzerine (16 Temmuz Salı) sabah erken saatlerde Filistinli gençlerle işgal güçleri ve himayesindeki fanatik Yahudiler arasında çatışmalar yaşandı.

Vadi Hulve Bilgi Merkezi, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, “Heykelin Harabı” yıldönümü münasebetiyle düzenledikleri yürüyüş sırasında yerleşimcilerin taşlarla saldırısında birçok Kudüslünün yaralandığını söyledi.

Yerleşimcilerin saldırısının Babu’l-Esbat Caddesi’nde gerçekleştiğini bildiren Vadi Hulve Bilgi Merkezi, bir grup yerleşimcinin Babu’l Esbat yakınlarında Filistinlilere ait dört aracı kuşattığını, araçlardan üçünü tamamen tahrip ettiğini ve içindekileri yaraladığını, işgal güçlerinin de bu sırada yerleşimcileri himaye ettiğini ve Filistinli gençlere coplarla saldırdığını ifade etti.

Yahudi yerleşimciler “Heykelin Harabı” yıldönümü münasebetiyle dün gece yarısından itibaren Babu’l-Amud’tan Burak Meydanı’na doğru yürüyüşler düzenledi. İşgal polisi bu sırada yerleşimcileri korumak üzere birçok caddeyi trafiğe kapattı.

Bu arada Vadi Hulve Bilgi Merkezi, işgal güçlerinin bu sabah El-Mağaribe Kapısı’nı kapatarak “dış seyahat programı” adlı etkinliği iptal ettiğini ve onlarca Filistinlinin baskın ihtimaline karşı Mescid-i Aksa’da nöbet tuttuğunu bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.