FilistinHaberlerOrtadoğu

Yahudi yerleşimciler müslümanlara ait mescide sahte mezar yerleştirdi

El-Aksa Vakıf ve Kültür Mirası Müessesesi, Yahudi yerleşimciler ve fanatik Yahudi cemaatlerin Kalkiliya kenti yakınlarındaki Şeyh Sem’an Mescidi’ni sinagoga dönüştürmeye çalıştığını söyledi.

El-Aksa Müessesesi’nin bugün (5 Mayıs Pazar) konuya ilişkin yayınladığı ve Quds Press Haber Ajansı’na ulaşan bildiride, Yahudi yerleşimcilerin bugün Müslümanlara ait mescide baskın düzenleyerek mescidin duvarlarına Yahudilerin mescide el koyma planlarına işaret eden İbranice yazılar ve sloganlar yazdığı belirtildi.

Yahudi yerleşimcilerin mescidin duvarlarına Davud yıldızı çizdiklerini ve beraberlerinde getirdikleri mumları mescitte bırakıp gittiklerini ifade eden El-Aksa Müessesesi, yerleşimcilerin ayrıca mescidin içine mermerden kocaman bir mezar yerleştirdiklerini ve söz konusu mezarın Yahudi hahamlardan birine ait olduğunu iddia ettiklerini söyledi.

El-Aksa Müessesesi, Yahudi yerleşimcilerin Müslümanlara ait mescide düzenledikleri baskının İsrail yönetiminin Filistin topraklarındaki Müslümanlara ait kutsal mekanları yok etme ve bölgenin çehresini değiştirme planları çerçevesinde gerçekleştiğine dikkat çekti.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Haziran 2021 (16) içerik yüklenmiştir.