FilistinHaberlerOrtadoğu

Yahudi yerleşimciler Nablus’ta Filistinlilere ait bir eve saldırdı

Batı Yaka’nın kuzeyine düşen Nablus şehrinden kaynaklar, Filistin topraklarını gasp eden Yahudi yerleşimcilerden bir grubun bugün sabah erken saatlerde Nablus’un güneyine düşen Burin köyünde Filistinlilere ait bir eve molotoflarla saldırıp evi yakmak istediğini belirtti.

İşgal altındaki Batı Yaka’nın kuzeyindeki Yahudi yerleşim birimleri dosyasını takipten sorumlu Filistinli yetkili Ğassan Dağlas bugünkü (26 Kasım Salı) saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, Yahudi terör örgütlerine bağlı bir grup yerleşimcinin sabah erken saatlerde köyü basarak Ğassan Ömer adındaki Filistinlinin evine molotoflarla saldırdığını, saldırı esnasında evde bulunan ev halkıyla çocukların son anda büyük bir faciadan kurtulduklarını ifade etti.

Dağlas, saldırının erken fark edilmesi üzerine bölgeye gelen itfaiye ve ilk yardım ekiplerinin yangını söndürerek büyük bir felaketi önlediklerini söyledi.

Görgü şahitleri saldırının ardından işgal ordusuna ait beş askeri cipin köye geldiğini kaydetti.

İşgal ordusunun himayesinde hareket eden Yahudi yerleşimciler Filistin halkına, malına, mülküne, hayvanlarına ve tarım arazilerine zarar vermektedirler.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.