FilistinHaberlerOrtadoğu

Yahudi yerleşimciler Ramallah’ta Filistinli bir ailenin evine saldırdı

Yahudi yerleşimcilerden bir grup bu sabah (22 Aralık Salı) erken saatlerde Ramallah’a bağlı Beytullu köyünde Hüseyin Derviş isimli Filistinliye ait eve saldırarak evin içine göz yaşartıcı bomba attı.

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan Hüseyin Derviş, göz yaşartıcı bombadan çıkan gaz nedeniyle ev sakinlerinin boğulma tehlikesi atlattığını belirterek söz konusu evde henüz dokuz aylık bir bebeğin de bulunduğunu söyledi.

Yahudi yerleşimcilerden bir grubun köye girerek duvarlara Filistinlilere yönelik tehdit ve hakaret içeren sloganlar yazmaya başladıklarını kaydeden Derviş, komşularının ve akrabalarının gelerek babayı, anneyi ve bebeklerini alevlerin arasından çıkardıklarını bildirdi.

Derviş, daha sonra işgal polisinin olay yerine gelerek incelemede bulunduğunu ve eve hiç kimseyi yaklaştırmadığını söyledi.

Dün gece yaşanan olay Yahudi yerleşimcilerin 31 Temmuz’da Nablus’a bağlı Duma köyünde Devabişe ailesinin evini kundakladıkları olayı akıllara getirdi.

Yahudi yerleşimcilerin Devabişe ailesinin evini ateşe vermesi sonucu ailenin bebeği yanarak şehit olmuş, ağır yaralanan anne ve babası da bir süre sonra hastanede hayatlarını kaybetmişlerdi.

Başa dön tuşu
Bugün 18 Mayıs 2024 (4) içerik yüklenmiştir.