FilistinHaberlerOrtadoğu

Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya düzenlenlediği baskın kınandı

Kuşatmaya Karşı Halk Komitesi Başkanı Cemal El-Hudari, Ramazan ayının ilk gününde yaklaşık 90 Yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemesini kınadı ve baskının milyonlarca Müslümana hakaret anlamına geldiğini söyledi.

Milletvekili Cemal El-Hudari, fanatik Yahudilerin baskınlarına karşı Mescid-i Aksa’da nöbet tutan cemaate ve kadın-erkek ilim öğrencilerine de övgüde bulundu.

İşgal yönetimine Kudüs’ün kadınıyla, erkeğiyle, çocuğuyla, yaşlısıyla ve alimleriyle güçlü olduğu mesajı vermek için Ramazan ayı boyunca Mescid-i Aksa’da yoğun bir şekilde bulunma çağrısı yapan El-Hudari, Arap ve İslam ülkeleri halklarından da Kudüs’te yaşayan Filistinlilerin direnişlerini desteklemelerini istedi.

Cemal El-Hudari, Filistin’de birlik ve bütünlük sağlanmasının Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın Yahudileştirilmesi planlarına karşı en güçlü silah olacağını sözlerine ekledi.

Ramazan ayının ve Mescid-i Aksa’nın saygınlığını çiğneyen yaklaşık 90 Yahudi yerleşimci dün (10 Temmuz Çarşamba) sabah saatlerinde işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri arasında iki grup halinde El-Meğaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Haziran 2022 (22) içerik yüklenmiştir.