FilistinHaberlerOrtadoğu

Yahudi yerleşimcilerin saldırdığı bir kız çocuk ve bir genç yaralandı

Batı Yaka’nın güneyindeki El-Halil kentinde dün akşam (17 Ağustos Pazartesi) Yahudi yerleşimcilerin saldırısı sonucu Filistinli bir genç ile bir kız çocuk yaralandı.

Kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin El-Halil’in Eski Belde semtinde Ferah Ebu İsnine isimli kız çocuğa taş atarak saldırdığını ve küçük kızın yaralandığını, Yahudi yerleşimcilerin ayrıca El-Halil’in güneyindeki El-Fevvar Mülteci Kampı sakinlerinden Yakub El-Kumi isimli gence saldırarak darp ettiğini bildirdi.

El-Mecnune bölgesinde tarım arazisinde çalıştığı sırada Yahudi yerleşimcilerin saldırısına maruz kalan ve öldüresiye dövülen Filistinli gencin hastaneye kaldırıldığı ifade edildi.

Geçen ay Nablus yakınlarındaki Duma köyünde Ali Devabişe isimli bebeğin yakılarak şehit edilmesi olayının ardından Yahudi yerleşimcilerin Batı Yaka’da Filistinlilere yönelik saldırılarında artış görüldüğü bildirildi.

Öte yandan, işgal güçleri bugün (18 Ağustos Salı) El-Halil’de birçok eve ve işyerine baskın düzenleyerek dört Filistinliyi gözaltına aldı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri kentte birçok evde ve iş yerinde arama yaparak Osman El-Ca’beri ve Vail El-Meşni’yi gözaltına aldı. İşgal güçlerinin kuzeydeki Halhul beldesinde de Muhammed Ebu Reyyan ve Mahmud Hicazi’yi gözaltına aldığı belirtildi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.