FilistinHaberlerOrtadoğu

Yahudileştirme faaliyetlerine karşı birlik zamanı

Filistin Parlamentosu Başkanı Birinci Yardımcısı Dr. Ahmed Bahr, Ramallah Yönetimi’ni, Kudüs kentini ve halkını hedef alan Yahudileştirme faaliyetlerinin tüm hızıyla sürdüğü bir dönemde Siyonist düşmanla müzakerelere bel bağlama seçeneğini gözden geçirmeye davet etti.

Dr. Ahmed Bahr, bugün (18 Kasım Çarşamba) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan bildiride Bahr, “Filistin halkının ve davasının karşı karşıya olduğu tehdit ve tehlikeler, başarısızlığı ispatlanmış müzakere seçeneğini artık geride bırakmayı gerektirmektedir” dedi.

Özellikle Kudüs kentinin en ağır Yahudileştirme faaliyetlerine maruz kaldığına işaret eden Bahr, Kudüs halkının sadece yapılanları kınayan açıklamalardan bıktığını ve sözlerin eyleme dönüştürülmesini beklediğini ifade etti.

Yahudi yerleşkesi inşasının Kudüs’te yoğunlaştığına ve tehlikeli boyutlara ulaştığına dikkat çeken Bahr, bu durumun ulusal uzalaşının bir an önce sağlanmasını gerektirdiğini söyledi.

Diyalog görüşmelerine aracılık eden Mısır’ı diyaloğun başarıya ulaşması için taraflara gerekli esnekliği göstermeye davet eden Bahr, Arap ve İslam ülkelerindeki tüm kurum ve kuruluşlardan Kudüs kentine ve halkına gerekli desteği vermelerini istedi.

Siyonist işgal devletinin müttefikleri olarak adlandırılan ülkelere de darbe vurmaktan çekinmediğini ifade eden Bahr, “İşgal buldozerleri Filistinlilerin evlerini yıkmaya devam ederken Siyonist işgal hükümeti de 900 yeni Yahudi yerleşim birimi inşa edilmesi emrini veriyor” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Ekim 2021 (1) içerik yüklenmiştir.