FilistinHaberlerOrtadoğu

Yahya Musa: Hamas Ve Gazze Direnişçileri Hakkında Yayınlanan Yalan Haberlerin Asıl Amacı Kudüsü Ve Direniş Ruhunu Yalnız Bırakmak İçindir.

Filistinli milletvekili Yahya Musa, Fetih Hareketi’ne ait bazı internet sitelerinde yayınlanan ve Hamas Hareketi’yle Mısır arasındaki ilişkiler hakkında yaptığı iddia edilen açıklamaları yalanladı.

Milletvekili Musa, bugün (9 Temmuz Salı) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Musa, Fetih Hareketi’ne ait internet sitelerinin iddia ettiği gibi yerel El-Vatan radyosuna demeç vermediğini, Mısır’daki gelişmeler ve Filistin’e yansımaları konusunda hiçbir basın-yayın organına konuşmadığını söyledi.

Fetih Hareketi’ne ait sitelerin yayınladığı asılsız haberlerin Hamas Hareketi aleyhine yürütülen karalama kampanyasının bir parçası olduğuna dikkat çeken Musa, Hamas aleyhinde yayılan yalanların Gazze Şeridi’ni, Hamas’ı ve Filistin direnişini yalnız bırakmayı amaçlayan bölgesel ve uluslararası bir komplonun uzantısı olduğunu bildirdi.

Hamas Hareketi’nin işgal altındaki Filistin topraklarını işgalden kurtarmak isteyen milli bir kurtuluş hareketi olduğuna dikkat çeken Musa, Hamas üyelerinin hareketleriyle gurur duyduklarını ifade etti.

Bu arada, Hamas Hareketi sözcüsü Sami Ebu Zuhri, Mısır’da Es-Selam Köprüsü üzerinde gözaltına alındığı söylenen Filistinli iki gencin Hamas üyesi olmadığını ve hareketle hiçbir ilişkilerinin bulunmadığını açıkladı.

Başa dön tuşu
Bugün 06 Temmuz 2022 (17) içerik yüklenmiştir.