FilistinHaberlerOrtadoğu

Yakında dış ilişkilerde müthiş atılımlar yapılacak

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın önde gelen liderlerinden Mahmud Zehhar, önümüzdeki dönemde hem Filistin Hükümeti’nin hem de Hamas’ın dış ilişkilerinde önemli bazı açılımların olacağını belirterek, bu konuda İsviçre ve Norveç’i örnek verebileceklerini söyledi.

Zehhar, karşı tarafın kendileriyle ilgili olarak bu ülkelere verdiği yanlış bilgiyi düzeltip doğru olanı onlara aktaracaklarını ifade etti.

Gazze’de bugün (15 Mayıs Cumartesi) düzenlenen “Dönüş Hakkı” etkinliğinden sonra bir basın toplantısı düzenleyen Zehhar şöyle dedi: “Filistin içi bölünmeyi sona erdirmek için hem Fetih Hareketi’yle hem de görüşmelere gözcülük eden Mısır ile yeni bazı alternatifler üzerinde görüşmeler yapıyoruz. Fetih ve Mısır bu yeni açılımlara onay verirlerse barış anlaşması imzalanacaktır”.

Rusya Devlet Başkanı Medrevev’in Suriye’nin başkenti Şam’da Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esad ve Hamas lideri Halid Meşal ile görüşmesine de değinen Zehhar, “Bu görüşme Rusya’nın dünyadaki İslamî hareketlerle ilişkiyi genişletmek için attığı adımlardan bir adımdır” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Ocak 2022 (42) içerik yüklenmiştir.