FilistinHaberlerOrtadoğu

Yaktığı ateşte ilk yanan Netenyahu olacaktır

1948’de işgal edilen topraklardaki İslami Hareket’in lideri Şeyh Raid Salah, herhangi bir baskın girişimine karşı Mescid-i Aksâ’da sürekli nöbet tutulmasının zaruri olduğunu söyledi.

Şeyh Raid Salah, bugün (4 Ekim Pazar) yayınladığı bildiride, “Kendimizi özellikle bugün ve tüm hafta boyunca Mescid-i Aksâ’yı korumak için genel seferberlik halinde sayıyoruz” dedi.

İşgal altındaki topraklardaki Filistinlileri Mescid-i Aksâ’nın çevresinde etten duvar örmeye davet eden Şeyh Raid Salah, fanatik Yahudi cemaatlerin taraftarlarını bir hafta boyunca Mescid-i Aksâ’ya baskın girişiminde bulunmaya çağırdığını söyledi.

Siyonist Başbakan Benyamin Netanyahu’yu Mescid-i Aksâ’nın altına yeni tüneller açtırmaması için uyaran Şeyh Raid Salah, Netanyahu’nun “siyasi deli” olduğunu söyleyerek, Netanyahu’nun 1996’da Mescid-i Aksâ’nın altına açtırdığı tünelin ardından tünel intifâdasının başladığını hatırlattı.

Şeyh Raid Salah, Netanyahu’nun doksanlı yılların sonunda sözde Süleyman Mabedi’ni inşa için çalışmalar başlattığını fakat o günlerin şartlarının Netanyahu’ya bu projesini uygulama fırsatı vermediğini kaydederek, “Korkarız ki, Netanyahu aynı ahmaklığı bugün de tekrarlamaya kalkışır” dedi.

Şeyh Salah, Netanyahu’nun böyle bir girişimde bulunması halinde en başta kendisini olmak üzere yaş ve kuru her şeyi yakacak bir yangın başlatmış olacağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.